Bitcoin

PancakeSwap (CAKE) zyskuje 444%, ponieważ jego dzienny obrót DEX przekracza 90 mln USD

Wolumen DEX PancakeSwap wzrósł o 350% w ciągu sześciu tygodni, powodując wzrost liczby tokenów CAKE o 444%, a platforma wydaje się być na dobrej drodze do jeszcze większych zysków.

Uruchomiony we wrześniu 2020, PancakeSwap to zdecentralizowana giełda (DEX) działająca na Binance Smart Chain

Zamiast pozwalać swoim użytkownikom na handel tokenami ERC-20 i ERC-721, DEX koncentruje się wyłącznie na Binance Chain BEP20.

Korzystając z automatycznego animatora rynku (AMM), DEX umożliwia wymianę tokenów bez konieczności księgowania zamówień. Jest to dość podobne do płynnych puli Uniswap, które są zautomatyzowane przez inteligentne kontrakty.

Oprócz swoich tradycyjnych funkcji PancakeSwap oferuje obstawianie dla swoich dostawców płynności. Istnieje również loteria dla użytkowników posiadających 10 lub więcej CAKE, a wybierając łańcuch o znacznie niższych opłatach transakcyjnych niż Ethereum, PancakeSwap oferuje kompletne rozwiązanie dla entuzjastów zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Dostawcy płynności lokują swoje tokeny w pulach, umożliwiając DEX prowadzenie inteligentnych kontraktów zautomatyzowanych animatorów rynku. W zamian ci stakerzy otrzymują żetony FLIP. Te żetony FLIP można również obstawiać w zamian za żetony CAKE.

Rozszerzają się możliwości tyczenia

Uruchomiony przez anonimowych deweloperów i zarządzany przez społeczność, Pancake znalazł swoją niszę wśród użytkowników Binance. Użytkownicy płacą 0,2% opłaty transakcyjnej za każdą zamianę tokenów (handel), podczas gdy 0,17% wraca do dostawców płynności. Pozostałe 0,03% trafia do Skarbu Państwa PancakeSwap.

Mimo że został uruchomiony zaledwie pięć miesięcy temu w sieci, która jest znacznie mniejsza niż Ethereum, PancakeSwap już awansował, aby stać się ósmym rankingiem DEX.

Aby zarządzać systemem zarządzania DEX, utworzono kolejny token o nazwie SYRUP, który można uzyskać tylko poprzez obstawianie tokenów CAKE. Oprócz zapewniania praw głosu tokeny SYRUP pełnią również funkcję kuponów na loterię.

Według strony internetowej PancakeSwap, 75% nowo wyprodukowanych tokesów CAKE jest przeznaczonych dla rolników, a 25% jest przeznaczonych wyłącznie dla posiadaczy SYRUP-u.